Článek
Soudci nejvyššího soudu rozhodli vrátit případ zpět nižšímu soudu k novému projednání. Podle jejich jednotného stanoviska nemusí Samsung zaplatit Applu všechny zisky, které vydělal z 11 modelů telefonů, jejichž prvky údajně okopíroval. Tyto prvky jsou podle soudu jen drobné součásti celého přístroje.
V roce 2014 se firmy dohodly na ukončení patentových sporů ve všech zemích s výjimkou Spojených států. Apple u soudů v USA většinou vyhrával a před rokem odvolací soud rozhodl, že Samsung musí Applu zaplatit vysoké odškodné za porušování patentových práv.
Samsung podle agentury AP v odvolání k nejvyššímu soudu argumentoval, že tak vysoké odškodnění ignoruje skutečnost, že jeho telefony obsahují přes 200 tisíc patentů, na něž Apple nemá práva. Apple naopak loňský verdikt o odškodném označil za spravedlivý, protože úspěch iPhonů je podle něj přímým odrazem jeho odlišného vzhledu, včetně například zaoblených rohů a dalších prvků, které Samsung bez jeho souhlasu okopíroval.
Applu vadí design, Samsungu technologie
Právní válku mezi oběma společnostmi odstartoval Apple v roce 2012 v dubnu ve Spojených státech, když obvinil Samsung, že jeho chytré telefony a tablety Galaxy „otrocky“ kopírují produkty iPhone a iPad. Tehdy americký počítačový gigant nabízel druhou generaci iPadu.
Spor se od té doby rozšířil do dalších zemí včetně Austrálie, Japonska, Koreje a některých evropských zemí.
Podle Samsungu porušuje zase Apple jejich patentové nároky na technologie UTMS a 3G. A to nejen u nejnovější verze 4S, ale také u chytrých telefonů iPhone 3G, 3GS a 4 i u všech tří generací počítačových tabletů iPad. [celá zpráva]
Samsung se v roce 2012 stal největším výrobcem chytrých telefonů na světě, když z první příčky sesadil právě svého amerického rivala. Právní bitvu mezi podniky v dubnu 2011 odstartoval Apple, když obvinil Samsung, že „otrocky“ kopíruje jeho přístroje iPhone a iPad.