Článek
Samsung totiž v rámci předobjednávek nabízel provedení s větší pamětí za cenu modelu s nižší pamětí. V praxi tak bylo možné na telefonech ušetřit i několik tisíc korun, jak Novinky informovaly již dříve. V případě vrcholného provedení Galaxy S24 Ultra činila sleva dokonce šest tisíc korun.
Od středy, kdy prodej oficiálně odstartoval, však již platí klasické cenovky. Nejlevněji samozřejmě vychází nyní základní model Galaxy S24 se 128GB pamětí, případní zájemci za něj zaplatí 21 999 Kč. Provedení s 256GB pamětí pak vychází o 1500 korun dráž, tedy na 23 499 Kč.
Hranatá konstrukce i zakřivený displej. Jak se měnily nejlepší smartphony Samsungu
Větší bratříček Galaxy S24+ stojí v tuzemských obchodech 27 999 Kč. Řeč je o 256GB modelu, neboť s menší kapacitou se plusko nenabízí. K mání je ještě 512GB varianta za 30 999 Kč.
V případě vrcholného provedení Galaxy S24 Ultra je možné vybírat mezi 256GB, 512GB a 1TB úložištěm, přičemž ceny jsou odstupňovány podle velikosti paměti následovně: 35 499 Kč, 38 499 Kč a 44 499 Kč.
AI v hlavní roli
Tím největším lákadlem je u nových smartphonů integrace umělé inteligence. Galaxy AI v podstatě mění způsob, jakým chytré telefony používáme. Jak mohly Novinky.cz vyzkoušet minulý týden přímo na premiéře v americkém San José, dělá to ale velmi nenásilnou formou – vše funguje přirozeně a intuitivně.
Na umělé inteligenci staví například nová funkce Live Translate (Živý překlad), která přijde vhod při cestování, ale i při spolupráci se zahraničními studenty či kolegy. Jde totiž o textový i hlasový obousměrný překladač hovorů v reálném čase, který je integrován přímo do telefonu. Není tedy potřeba nic instalovat.
Při telefonním hovoru tak stačí zvolit, jakým jazykem mluvíte vy a jakým protistrana. Umělá inteligence jen s nepatrným zpožděním překládá váš text cizinci a naopak, domluvit se tak můžete klidně i v místech, kde by to jinak nebylo možné. Čeština sice zatím nepatří mezi podporované jazyky, jinak ale systém funguje poměrně spolehlivě.
Podobně jako s hlasem dovede Galaxy AI kouzlit také s textem. Zcela bezproblémové jsou překlady zpráv, telefony vyzbrojené umělou inteligencí toho ale umějí ještě daleko více.
Novinkou je například Textový asistent (Chat Assist). Jde o textový nástroj, který dovede automaticky upravit text podle vašeho původního úmyslu.
U jakéhokoli textu stačí kliknout na příslušné tlačítko na virtuální klávesnici a zvolit, do jaké formy má být text převeden. Odpověď se tak upraví podle toho, zda ji posíláte blízkému kolegovi, šéfovi, nebo partnerovi. Na podporu češtiny si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
Funkce Poznámkový asistent (Note Assist) zase umožňuje pomocí umělé inteligence vytvářet shrnutí poznámek, formátovat je pomocí přednastavených šablon nebo k nim tvořit titulní strany s náhledem.
Praktická je také funkce Asistent přepisu (Transcript Assist), díky ní lze záznamy s využitím AI přepisovat, shrnovat jejich obsah, a dokonce je i překládat.
Více se o nových smartphonech dozvíte v našem dřívějším článku, kde naleznete i detaily o hardwarové výbavě: