Článek
Galaxy Z Flip je na pultech obchodů již nějaký ten pátek, o technologii pantu se nicméně výrobce rozpovídal více až nyní.
Prakticky u všech chytrých telefonů, které se pyšní ohybnými displeji, představují nejslabší článek panty. Výrobci si totiž musí poradit se složitou konstrukcí tak, aby pevně držela na svém místě, plynule se otevírala i zavírala, a navíc aby přežila i časté namáhání či méně šetrné zacházení.
Nejdražší telefon od Samsungu zlevnil o 12 tisíc korun
Skládací mechanismus sestává z desítek různých dílů. Není proto překvapením, že jejich správnou funkčnost může ohrozit například i nadmíra prachu. Právě proto vybavil jihokorejský elektronický gigant zatím svůj nejnovější ohybný smartphone hned několika kartáčky.
Ty se táhnou napříč celou šířkou konstrukce, konkrétně jsou umístěny mezi pantem a vnějšími kryty. Jejich úkolem není pouze vyplnit milimetrovou mezeru v tomto prostoru, kterou by jinak vnikaly nečistoty dovnitř, ale také čistit telefon.
Pokaždé, když se smartphone přehne, speciální mechanismus v podstatě vytlačí všechny nečistoty z této části ven. I díky tomu se novinka podle výrobce chlubí nadprůměrnou životností, měla by zvládnout bez problémů 200 tisíc složení a rozložení, což je citelně více než u konkurenčních výrobců.
Galaxy Z Flip využívá ohybnou konstrukci k tomu, aby byly proporce zařízení co možná nejmenší. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce se ve složeném stavu vejde akorát do lidské dlaně. Díky nové konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky, uživatelé mají k dispozici celou plochu s poměrem stran 21,9:9.
Na rozdíl od dalších smartphonů jihokorejského elektronického gigantu má Galaxy Z Flip upravené uživatelské prostředí, které je šité na míru ohebnému displeji. Novinku lze totiž otevřít prakticky v libovolném úhlu, podobně jako notebooky. Uživatel tak může sledovat třeba jen půlku displeje a zbylou část telefonu používat jako stojánek.
Galaxy Z Flip se v tuzemských obchodech prodává za 41 990 Kč.
Může se vám hodit na Zboží.cz: