Článek
Redmondská firma proto v úterý připravovaný produkt obohatila o několik dalších funkcí. OneCare tak nyní automaticky skenuje data přijatá prostřednictvím komunikačního programu MSN Messenger, umí také vyhledávat viry v ostatních souborech uložených v počítači.
Podle Microsoftu je OneCare rovněž schopna přijímat aktualizace prostřednictvím systému Microsoft Update a obsahuje vylepšený systém nápovědy.
Konečná verze OneCare Live bude službou placenou. Je zároveň ostře sledovaným projektem, se kterým hodlá Microsoft v brzké době vstoupit na antivirovou scénu, která je dosud v držení výrobců Symantec, McAfee a Trend Micro.
Symantec se Microsoftu nebojí
Výkonný šéf firmy Symantec John Thompson se však konkurence ze strany Microsftu neobává. Programy od Symantecu jsou totiž podle něj kvalitnější, a to o jejich úspěchu rozhodne [celá zpráva].
"Vstup Microsoftu na trh s bezpečnostními programy je nevyhnutelný, avšak nemyslím si, že nás tímto automaticky odstraní z cesty," uvedl Thompson.
První zmínka o aplikaci OneCare Live pochází z května tohoto roku. V červenci pak Microsoft přizval skupinu betatesterů, kteří mu pomáhali s vyladěním programového kódu. Veřejná betaverze OneCare Live bude uvedena koncem roku, finální placená varianta pak v průběhu roku příštího. Ceny programového balíku a s ním spojených služeb společnost nezveřejnila.
Uvedení služby OneCare Live předcházela celá řada investic, jimiž se z Microsoftu stával gigant i v oblasti bezpečnostního softwaru. Největší nákupy proběhly v letech 2003 - 2005, kdy Microsoft postupně zakoupil rumunskou společnost GeCad, americké firmy Giant Company Software, Sybari Software, FrontBridge Technologies a kanadský Finjan Software. Všechny jmenované se věnovaly vývoji antivirových, antispywarových a antispamových aplikací.