Článek
Micron očekává, že začne vyrábět čipy po roce 2025 a vytvoří až 40 tisíc pracovních míst. Investice má být podle prohlášení společnosti největší do výroby pamětí v USA a má posílit národní bezpečnost a odolnost dodavatelského řetězce.
Výdaje jsou součástí dříve oznámeného globálního investičního cíle představeného v loňském roce, podle kterého chce firma celosvětově investovat 150 miliard USD. V současnosti firma vyrábí v Japonsku, Singapuru a na Tchaj-wanu.
USA chystají masivní podporu technologického výzkumu a výroby čipů
Výrobci elektroniky omezují objednávky
Micron minulý měsíc uvedl, že snižuje výdaje na závody a zařízení, aby zpomalil nárůst výroby v továrnách, kvůli obavám z přebytku na trhu. Výrobci elektroniky, kteří nakupují čipy od Micronu, omezují objednávky, aby snížili své vlastní zásoby. Konkurenty Micronu jsou jihokorejské firmy Samsung Electronics a SK Hynix a japonská Kioxia Holdings.
Americký prezident Joe Biden tento týden podepsal zákon nazývaný o čipech a vědě. Ten uvolňuje přes 52 miliard USD ve formě grantů a dalších pobídek pro polovodičový průmysl a další desítky miliard na výzkum a vývoj. Celkově se mluví o zhruba 280 miliardách USD, tyto prostředky ale zatím nejsou definitivně schválené.