Článek
Mluvčí společnosti Meta v prohlášení uvedl, že firma se rozhodla zaměřit na nabídku komunikace mezi firmami a komunikace firem se zákazníky, což zahrnuje i možnost zpeněžit aplikace WhatsApp a Messenger.
„V současné době zkoumáme strategické alternativy pro společnost Kustomer a v průběhu tohoto procesu budeme nadále podporovat produkt a zákaznickou základnu společnosti Kustomer,“ dodal podle listu WSJ.
Společnost Kustomer vytváří software, který podnikům umožňuje spravovat zprávy zákazníků z různých služeb na jednom centrálním panelu. Byla považována za ústřední prvek snahy společnosti Meta zpeněžit své aplikace pro zasílání zpráv.
11 000 lidí byl jen začátek. Instagram a Facebook budou propouštět dál
Uzavření transakce se zpozdilo kvůli žalobě americké Federální obchodní komise (FTC). Od amerických regulačních úřadů dostala akvizice zelenou na začátku roku 2022. Komise se obávala toho, že Meta akvizicí získá specializované aplikace, díky kterým zvýší své dominantní postavení na trhu s virtuální realitou.
Na počátku loňského roku povolila převzetí také Evropská komise. Mateřská společnost Facebooku přislíbila, že svým konkurentům poskytne po dobu deseti let bezplatný přístup ke svým kanálům pro zasílání zpráv.
Masivní propouštění
Kvůli zhoršeným hospodářským výsledkům přistoupila Meta již loni na podzim k masivnímu propouštění. Tehdy padáka dostalo 11 000 lidí, což představovalo zhruba 13 procent pracovní síly této společnosti. Podle zahraničních médií šlo o první hromadné propouštění v 18leté historii podniku.
Zdroje listu The Washington Post i agentury Bloomberg navíc potvrdily, že se nyní chystá druhé kolečko propouštění. O práci by měly přijít další tisíce lidí.
Mateřská společnost Facebooku, Instagramu i WhatsAppu však zatím informace o druhém kole propouštění nijak oficiálně nekomentovala.