Článek
„Lid promluvil. Amnestie začne příští týden. Vox Populi, Vox Dei (hlas lidu, hlas boží),“ napsal pod výsledky Musk.
Stejnou latinskou frázi použil Musk i po hlasování o obnovení účtu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten byl z platformy vyloučen předchozími majiteli, protože podle nich v lednu minulého roku podpořil své příznivce v tom, aby násilně vtrhli do sídla Kongresu.
Hlasování podobná tomu, jaké uspořádal Musk, nemají vědecký základ a jejich výsledek mohou snadno ovlivnit boti, tedy programy, které automaticky odesílají příspěvky, upozorňuje agentura AP.
The people have spoken.
— Elon Musk (@elonmusk) November 24, 2022
Amnesty begins next week.
Vox Populi, Vox Dei.
Hlasování o obnovení účtů na Twitteru.
Musk nepustí konspirátora na Twitter. Kvůli smrti dětí
Odchází inzerenti i zaměstnanci
Za měsíc od převzetí Twitteru Muskem se na této platformě výrazně zvýšil počet rasistických, antisemitských a jinak nenávistných projevů, uvedly organizace, které síť monitorují. Musk tvrdí, že na sociální síti prosazuje absolutní svobodu. Od svého nástupu vyhodil polovinu ze 7500 zaměstnanců. Mnoho dalších jich pod tlakem odešlo samo.
„Vyvstávají otázky, zda bude Twitter při dramaticky poníženém počtu personálu schopen udržet celosvětovou diskusní a komunikační platformu v mezích určitých zásad, které si platforma dosud vytyčovala jak v rámci politické, tak společenské konverzace,“ komentoval propouštění ekonom Lukáš Kovanda.
Twitter může zkolabovat
Ten zároveň poukázal na to, že v důsledku „Muskova převzetí platformy a oznámení jeho záměrů s ní však svoji inzerci z Twitteru stahují velké společnosti typu Pfizer“.
Reklamu na Twitteru pozastavily také další významné podniky, například největší americká automobilka General Motors či koncern Volkswagen. Podle listu The Wall Street Journal se někteří inzerenti obávají, že na Twitteru by se nyní mohlo objevovat více závadných příspěvků od uživatelů, protože Musk přehodnocuje přístup této platformy k regulaci obsahu.