Článek
Takzvaný etický hacker, v angličtině označovaný také jako white hat, má zpravidla za cíl odhalovat zranitelnost v kybernetickém prostředí. Firma v prohlášení neupřesnila, jakou formou odměnu vyplatí. Hacker, nebo možná skupina hackerů, na nabídku reagoval, firma ale nepotvrdila, zda ji přijal, uvedla agentura Reuters.
Poly Network je decentralizovaná finanční platforma, která usnadňuje transakce mezi jednotlivými klienty se zaměřením na to, aby uživatelé mohli převádět nebo vyměňovat kryptoměny mezi různými blockchainy. Doposud byla méně známým jménem ve světě kryptoměn.
Největší kryptoměnová krádež. Hackeři ukradli ether a binance coin za 600 milionů dolarů
Podle prohlášení hacker vrátil aktiva za 340 milionů USD a většinu ze zbytku převedl do digitální peněženky, kterou kontroluje společně s Poly Network. Část v měně tether zmrazila firma, která za touto měnou stojí.
"Po komunikaci s etickým hackerem jsme také dospěli k úplnějšímu pochopení ohledně toho, jak se situace odehrála, i jeho původního záměru," dodala firma v prohlášení bez dalších podrobností.
Podle společnosti Chainalysis, která se zabývá forenzní analýzou blockchainu, zatím neidentifikovaný hacker nebo hackeři zřejmě využili zranitelnosti v digitálních kontraktech, které Poly Network využívá při přesunu aktiv mezi různými blockchainy.
Poly Network oznámila hackerský útok v úterý. Další den však uvedla, že hackeři začali vracet digitální mince, které sebrali. V digitálních zprávách sdílených analytickou společností Elliptic hackeři uvedli, že útok spáchali pro zábavu a že měli vždy v plánu kryptoměny vrátit. Někteří analytici však spekulovali, že by pro hackery mohlo být příliš obtížné legalizovat tak velký objem ukradených kryptoměn.
V roce 2018 ukradli hackeři z burzy Coincheck 530 milionů dolarů a burza Mt. Gox v roce 2014 přišla o půl miliardy dolarů.