Článek
Specialisté z korejského vědecko-technologického intitutu (KAIST) představili svůj hi-tech vynález v průběhu přednášky příznačně pojmenované "Křemík v biologii".
Dřívější problém: vysoká spotřeba
Procesory, které mají být jednou umístěny v lidském těle, jež jim poslouží jako systém pro rozesílání digitálních signálů, se musí vyznačovat velice nízkou spotřebou. Dřívejší úspěchy na poli takzvaných biočipů však byly pouze dílčí - provoz těchto výrobků byl totiž energeticky náročný, navíc nezvládaly v dostatečné míře zásobovat digitálními daty na tělo připojené přístroje.
"Korejský" čip je však údajně energeticky velice úsporný, navíc mu problém nečiní ani rychlý přenos dat mezi na kůži připojenými přístroji. Elektronická jednotka, která je umístěná na paži, vysílá nízkoenergetické pulsy v "širokém frekvenčním spektru". Podle Korejců je tento systém mnohem efektivnější než vysílání silných signálů s úzkou frekvencí.
Předváděčka upraveného iPodu Korejcům vyšla
Skupina z institutu KAIST s sebou přivezla ukázat modifikovaný kapesní přehrávač iPod Nano [celá zpráva] spolu se sluchátkem, který používala při demonstraci schopností nového produktu. Posluchač měl při testu položen prst na konduktoru iPodu, který posílal audiosignály přes jeho paži přímo do sluchátka v jeho uchu.
Korejci dodali, že je spotřeba čipu rovná 10 mikrowattům, přičemž posílá data lidským tělem rychlostí 2 megabitů za sekundu.
Podobný systém představily loni také japonské firmy Nippon Telegraph a Telephone Corp. (NTT). Jejich technologie RedTacton je schopná spojit dvě místa na lidském těle rychlostí až 10Mbit/s. [celá zpráva]