Článek
Investoři uvedli, že Musk ušetřil 156 milionů dolarů tím, že do 14. března nezveřejnil, že koupil více než pět procent Twitteru. Podle žaloby podané ve středu u federálního soudu v San Francisku pokračoval v nákupu akcií i poté, a nakonec začátkem dubna zveřejnil, že vlastní 9,2 procenta společnosti.
„Tím, že Musk otálel se zveřejněním svého podílu ve společnosti Twitter, se dopustil manipulace s trhem a nakoupil akcie Twitteru za uměle nízkou cenu,“ uvedli v žalobě investoři. Tím, jak Musk načasoval zveřejnění svého podílu, se již zabývá americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), informoval na počátku měsíce list The Wall Street Journal.
Twitter čekají velké změny. Jaké jsou plány Muska?
Nejbohatší muž planety podepsal dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion korun) minulý měsíc, v současnosti se ale ještě čeká na schválení akcionářů sociální sítě. Pokud se tak stane, Musk patrně bude novým šéfem Twitteru, jak vyplývá z jeho dřívějších prohlášení.
I když Musk v polovině května pozastavil jednání o koupi kvůli falešným účtům na Twitteru, v minulém týdnu přislíbil dalších 6,25 miliardy dolarů (144,2 miliardy korun) na financování nákupu Twitteru. To je podle Reuters známka toho, že pracuje na dokončení transakce.