Článek
Twitter ženou k soudu podle agentury Reuters velká hudební vydavatelství, jako jsou Sony Music Publishing a Universal Music Publishing Group.
Žaloba byla podána v Nashvillu v americkém státě Tennessee. Hudební vydavatelství v ní tvrdí, že „k rozsáhlému porušování autorských práv dochází kvůli tomu, že správci Twitteru nečiní dostatečné kroky k potírání porušování autorských práv uživateli Twitteru“.
Konkurence Twitteru dostává jasnější obrysy. Matce Facebooku unikly náhledy designu
Správci této sociální sítě podle obžaloby umožňují uživatelům šířit videa s hudbou bez řádných licencí a nevěnují dostatečnou pozornost porušování autorských práv. Hudební společnosti tvrdí, že tímto způsobem Twitter získává nekalou výhodu oproti ostatním sociálním sítím, které se řídí pravidly.
Podle žaloby jsou problémy týkající se autorských práv a Twitteru navíc dlouhodobé a nepodařilo se je vyřešit mimosoudní cestou. Situace se navíc ještě zhoršila poté, co miliardář Elon Musk v říjnu loňského roku převzal kontrolu nad Twitterem.
Musk se totiž rozhodl propustit většinu zaměstnanců této sociální sítě, což pochopitelně platí také o těch, kteří spravují příspěvky uživatelů. „To přispělo ke zvýšení chaotického prostředí ve vztahu k autorským právům,“ tvrdí hudební vydavatelství.
Twitter se zatím k žalobě nevyjádřil.