Článek
Přitom myšlenka to byla brilantní. Apple si za službu naúčtuje 139 Kč měsíčně, přičemž za tuto částku může přistupovat k jednotlivým titulům dalších pět členů rodiny. Cena je to navíc konečná, což o drtivé většině mobilních her rozhodně neplatí.
V jednotlivých titulech v rámci Apple Arcade tak není možné utrácet peníze formou mikrotransakcí, a dokonce se v nich nezobrazuje ani reklama. Uživatelé tak mají přesnou kontrolu nad tím, kolik utratí. V současnosti je totiž bezplatným titulům často vyčítáno, že uživatelé za ně zaplatí více než za placené hry – právě kvůli mikrotransakcím.
Moderní hry fungují i na pomalých PC
Jednotlivé tituly je možné ukládat offline, a hrát tedy i bez připojení k internetu. Celá služba je navíc multiplatformní. Apple s ní tedy necílí pouze na majitele iPhonů a iPadů, ale také na uživatele počítačů Mac a multimediálního centra Apple TV. Majitelé předplatného tak budou moci začít hrát na jednom zařízení a pokračovat na jiném.
Přestože klady tohoto konceptu jsou nepopiratelné, Applu se nedaří zvyšovat počty předplatitelů. Přestože americký počítačový gigant přesná čísla u služby nezveřejňuje, podle agentury Bloomberg si většina hráčů Arcade vyzkouší pouze v rámci bezplatného období a dál už platit nechce.
Důvodem může být to, že v nabídce více než 120 her chybí jakýkoliv vyložený trhák. Tvůrci slavných titulů totiž zpravidla nechtějí přistoupit na podmínky Applu a vlastní tituly nabízejí prostřednictvím jiných kanálů. Počítačový gigant s logem nakousnutého jablka je navíc na hledání partnerů také velmi náročný, smlouvy s několika studii tak již byly vypovězeny.
Níže naleznete ukázky několika her, které jsou v rámci služby Apple Arcade nabízeny: