Článek
Podle průzkumu společnosti Midia Research tráví uživatelé hraním videoher přibližně 7,4 hodiny týdně a sledováním videí souvisejících s hrami na platformách YouTube a Twitch dokonce až 8,5 hodin týdně.
Kromě toho studie uvádí, že 48 % sledujících obsahu spojeného s hrami aktivně nakupuje ve svých oblíbených hrách za reálné peníze a 24 % hráčů vlastní konzoli.
To podle autora studie a herního analytika Rhyse Elliotta znamená, že ve streamování videoher je obrovský potenciál a vydavatelé mohou přicházet o velké zisky. Zvláště pokud videoobsah nezačnou více začleňovat přímo do svých titulů a platforem.
Dlouhá léta spolu hráli online. Teď se poprvé sešli osobně
Streamování jako nový zdroj příjmu
V současné době se vydavatelé spíše zaměřují na obsah pro marketingové účely, jako je vydávání trailerů, herních videí nebo živého vysílání. „Náš výzkum by měl mimo jiné poukázat na nevyužitý potenciál herních vydavatelů přenést videoobsah dovnitř svých vlastních ekosystémů,“ píše Rhys Elliott.
„Je načase, aby videoherní společnosti začaly uvažovat o videích ve hrách jako o něčem, co přesahuje pouhý marketing. Tím, že si vydavatelé znovu osvojí zapojení videí, mají potenciál většího růstu a dosahu reklamy,“ dodává Elliott.
Dle webu GamesIndustry by začlenění videoobsahu do herních ekosystémů mohlo umožnit vydavatelům konkurovat v jiném odvětví ekonomiky a odemknout tak nové zdroje příjmu.
Čísla uvedená v průzkumu samozřejmě nemusejí hovořit za všechny. Určitě tady budou lidé, kteří více hrají, než videohry sledují. I přesto by se vývojářské společnosti měly zamyslet nad tím, jak by streamování a tyto typy videí začlenily do svých her a platforem. Do budoucna se to určitě vyplatí.