Článek
Peking vydal regulaci už v roce 2019, kdy dovolil nezletilým hrát počítačové hry hodinu a půl denně a tři hodiny o svátcích.
Restrikce Pekingu dopadají na velké technologické společnosti jako NetEase nebo Tencent, jejíž hra Honor of Kings je celosvětově velmi oblíbená.
V Číně odstřelili 15 mrakodrapů najednou
AP napsala, že akcie firmy Tencent dnes ještě před ohlášením dalšího omezení oslabily o 0,6 procenta a že od únorového vrcholu se její tržní hodnota snížila o více než 300 miliard dolarů (6,5 bilionu korun), což přesahuje celkovou hodnotu firem Nike nebo Pfizer. Akcie společnosti NetEase při otevření obchodování v New Yorku klesly o devět procent.
Omezování videoherních společností v Číně souvisí se strachem z jejich společenského vlivu, píše AP. Firma Tencent na tyto obavy nedávno zareagovala oznámením, že sama omezí přístup nezletilým ke svým produktům na hodinu denně a dvě hodiny o svátcích a že neumožní nákup dětem mladším 12 let.
Harrisová: Peking dál zastrašuje v Jihočínském moři, podporujeme spojence
Tencent tehdy reagovala na kritiku odvětví v čínském tisku. Státní list Economic Information Daily začátkem srpna označil internetové hry za elektronické drogy, protože se u dětí na ně vytváří závislost. Nad hrou Honor of Kings podle listu tráví studenti i osm hodin denně
Čína v minulých měsících regulovala také oblast elektronického obchodu a výuky. Firmy nabízející doučování školních předmětů mohou být pouze neziskové.