Článek
Patrně nejzajímavějším prvkem novinky je již zmiňovaná modulární platforma. Co to znamená v praxi? Když uživateli nějaký hardwarový díl v jeho přístroji nevyhovuje, jednoduše jej vymění za jiný, lepší.
A přesně takto jednoduše to funguje také u modelu ThinkPad X1 Tablet. Novinka na první pohled vypadá jako obyčejný tablet, další dovednosti se ale může snadno naučit díky přídavným modulům. Jde v podstatě o malé nástavce, které se připnou k tělu zařízení a tím rozšíří jeho funkčnost.
Během března, kdy se začne prodávat i samotný tablet, by se mělo na pultech obchodů objevit hned několik modulů. Řeč je například o přídavném dílu Productivity, který zvýší kapacitu baterie až na celkových 15 hodin. Presenter zase obsahuje miniaturní projektor a HDMI port, modul 3D Imaging se pochlubí 3D kamerou Intel RealSense. Díky ní je možné zařízení ovládat klidně i bezdotykově a zároveň trojrozměrně skenovat prakticky jakékoliv menší předměty.
ThinkPad X1 Tablet nabízí 12,1palcový displej s rozlišením 2160 x 1440 obrazových bodů. Pracovní tempo udává procesor Intel Core M7. Případné zájemce jistě potěší i dostupnost až 16GB operační paměti a dokonce až 1TB SSD jednotky. Díky hořčíkovému tělu navíc samotný tablet váží pouze 800 g.
Za zmiňovaných 50 000 korun případní zájemci získají samotný tablet a dokovací stanici, která funguje v podstatě jako klávesnice. Díky tomu je novinku možné používat v podstatě jako klasický notebook.
Otazník zatím visí nad tím, za jakou sumu se budou nabízet jednotlivé moduly. U nich zatím výrobce cenu tají.
Jak se zdá, modulární platformy budou letos velkým hitem. Na systém snadné výměny komponent vsadila například společnost Acer se svou sestavou Revo Build či LG u vrcholného smartphonu G5. [celá zpráva]