Článek
Podle listu by Fujitsu mohla buď přesunout své aktivity v oblasti designu, vývoje a výroby na společný podnik, ve kterém by Lenovo mělo většinu, nebo by čínská firma mohla koupit majoritní podíl v divizi osobních počítačů Fujitsu. O finančních podmínkách transakce se list nezmínil.
Firma Fujitsu v prohlášení uvedla, že zvažuje různé možnosti budoucnosti svých operací v oblasti osobních počítačů, rozhodnutí ale zatím nepadlo. Firma Lenovo se ke zprávě odmítla vyjádřit, napsala agentura Reuters.
Fujitsu původně jednala o fúzi se společnostmi Toshiba a Vaio, která se oddělila od Sony. Jednání o spojení tří firem však na počátku roku zkrachovala, protože společnosti nebyly schopné se dohodnout na detailech.
Zájem o počítače klesá
Poptávka po osobních počítačích je pod tlakem kvůli rostoucímu zájmu o chytré telefony a tablety. Menší výrobci, kteří nemohou těžit z velkého objemu výroby, čelí nejisté budoucnosti. Ve druhém čtvrtletí byly globální dodávky osobních počítačů na trhy podle údajů výzkumné společnosti IDC sice vyšší, než se čekalo, i tak však meziročně klesly o 4,5 procenta na 62,4 miliónu kusů.
Firma Lenovo měla na celkových dodávkách počítačů na trhy podíl 21,2 procenta. Za ní byla firma HP s podílem 20,8 procenta a Dell s podílem 16 procent. Počítače firmy Asustek měly na trhu podíl 7,2 procenta a Applu 7,1 procenta.
Fujitsu dodala za loňský fiskální rok do konce března 2016 čtyři milióny počítačů. Většina z nich byla určena pro japonský trh.