Článek
Za 11 490 Kč nabízí Samsung chytrý prsten přímo ve svých obchodech. Podle nákupního rádce Zboží.cz ale za stejnou sumu nabízí novinku prakticky všichni tuzemští prodejci.
U prstenu je narozdíl od chytrých hodinek a další nositelné elektroniky klíčové, aby prsten dobře sedl. Proto případní zájemci nejprve získají sadu plastových výlisků, které mají přesný design jako samotný prsten. Vhodné je vyzkoušet různé velikosti a ideálně tu nejvhodnější nosit alespoň jeden den, abyste si vyzkoušeli, zda vám bude skutečně vyhovovat.
Samsung konečně nabídne chytrý prsten i Čechům
Přímo zástupci jihokorejského elektronického gigantu v Česku pro Novinky.cz upřesnili, že nejvhodnější je nosit chytrý prsten na ukazováčku. Nejméně to omezuje v pohybu a prsten je údajně schopen právě na ukazováčku nejpřesněji měřit všechny hodnoty.
Samozřejmě záleží ale na samotném uživateli, co mu bude vyhovovat. K tomu koneckonců slouží i zmiňovaná sada na testování velikostí.
Všechny prsteny jsou v titanovém provedení, vybírat je možné z černé, zlaté a stříbrné barvy.
Čekali jsme rok
I když si Galaxy Ring odbyl premiéru už loni v lednu, prodávat se začal až v červenci 2024. Postupně jej jihokorejský elektronický gigant nabídl ve 38 zemích. Vedle USA a Kanady šlo i o řadu evropských států, například Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko či Německo. Češi ale měli smůlu.
Změnilo se to až tento měsíc, kdy prsten zamířil na dalších 15 trhů. Kromě Česka a Slovenska se nabídka rozrůstá také do Izraele, Japonska, Jihoafrické republiky, na Kypr, do Maďarska, Malajsie, na Mauricius, Nový Zéland, do Řecka, Singapuru, na Tchaj-wan, do Vietnamu a Zambie.
Chytré prsteny dovedou zpravidla monitorovat základní zdravotní funkce a zároveň i sportovní aktivity, podobně jako chytré hodinky. Jsou ale kompaktnější a snadněji se nosí. To samozřejmě platí také v případě chytrého prstenu od Samsungu.
Zástupci jihokorejského elektronického gigantu nicméně zdůraznili, že cílem prstenu není nahradit funkce chytrých hodinek, ale spíše je doplnit. Zatímco chytré hodinky většina z nás nenosí neustále, v případě prstenů je situace jiná – už jen díky tomu, že vydrží pracovat na jedno nabití klidně i celý týden, nosí je lidé pořád.