Článek
(od našeho zpravodaje)
Pokud jste se chtěli rovnou rozběhnout kontrolovat stav účtu, rozhodně zastavte. V Česku si novinku zvanou LG Signature OLED T totiž koupit nemůžete. Prodejní premiéru si průhledný televizor odbyl zatím jen v USA.
A druhý háček vězí v pořizovací ceně. Futuristicky vyhlížející novinku si totiž rozhodně nebude moci pořídit každý, stojí baťovských 59 999 dolarů, tedy v přepočtu dechberoucí částku 1 447 980 Kč.
V Česku bude cena ještě citelně vyšší, protože je nutné připočíst DPH a náklady na dovoz. Tuzemské uživatele to ale příliš trápit nemusí, neboť výrobce zatím ještě neprozradil, kdy se nabídka z USA rozšíří i na další trhy.
CES 2025: Samsung ještě neodhalil vyzyvatele iPhonů, ale už láká na předobjednávky
CES 2025: Zkřížili lampičku se stoličkou. Divnějšího robota jste ještě neviděli
LG Signature OLED T podle výrobce „osvobozuje uživatele od dominantní černé obrazovky, která může narušovat design jejich domova“. „Krásná průhledná obrazovka televizoru také pomáhá zvětšit prostor a navozuje pocit jeho otevřenosti,“ vyzdvihli hlavní přednost novinky na výstavišti zástupci společnosti.
Pravdou je, že průhledná OLED obrazovka nemá některá omezení, na která jsme byli zvyklí u tradičních modelů. Například doposud bylo problematické umístit televizor někam do prostoru, neboť pak danou místnost rozděloval a narušoval, o nevzhledných kabelech na zadní straně nemluvě.
To ale u novinky nehrozí, Signature OLED T můžete umístit klidně i doprostřed obýváku, TV přesto nebude díky průhlednému panelu vadit ve výhledu.
CES 2024: Jako když pták roztáhne křídla. Taková skládací TV tu ještě nebyla
Jde to i bez kabelů
Obávat se nemusíte ani svazku kabelů. Obraz je totiž do TV přenášen bezdrátově. Všechny kabely se připojí k dodávanému Zero Connect Boxu, který následně s TV komunikuje.
Vyzdvihnout si zaslouží také modulární konstrukce novinky, která usnadňuje různé způsoby instalace. „Televizor OLED T se dodává jako volně stojící, k umístění u stěny nebo k montáži na stěnu. Zákazníci si ho mohou dále přizpůsobit přidáním stojanových nebo visutých polic po obou stranách obrazovky, aby co nejlépe vyhovoval jejich jedinečnému vkusu a preferencím,“ prohlásili zástupci společnosti.
„Průhledný OLED televizor LG umožňuje majitelům objevovat nové formy zábavy a používání díky dvojímu způsobu zobrazení: průhlednému nebo neprůhlednému. Díky funkci Always-On-Display se z OLED T stane průhledné digitální plátno pro prezentaci uměleckých děl, videí nebo fotografií. Obsah zobrazený na průhledné obrazovce se zdánlivě vznáší ve vzduchu, ale zároveň splývá s okolním prostorem a vytváří působivý vizuální efekt přinášející jedinečnou atmosféru,“ doplnili.
Další možností je podle nich funkce T-Bar, která nabízí užitečný informační ukazatel ve spodní části obrazovky. Na panelu T-Bar se zobrazují upozornění na zprávy, aktualizace počasí nebo názvy přehrávaných skladeb, zatímco zbytek obrazovky poskytuje jasný a ničím nerušený výhled na prostor za ním.
Případní zájemci musí počítat s tím, že průhledný televizor nemá tak saturované barvy, jako jsme zvyklí u tradičních modelů. Novinka je nicméně jasnou ukázkou toho, jakým směrem se bude vývoj TV patrně ubírat.