Článek
LG Signature OLED T podle výrobce „osvobozuje uživatele od dominantní černé obrazovky, která může narušovat design jejich domova“. „Krásná průhledná obrazovka televizoru také pomáhá zvětšit prostor a navozuje pocit jeho otevřenosti,“ vyzdvihli hlavní přednost novinky na výstavišti zástupci společnosti.
Pravdou je, že průhledná OLED obrazovka nemá některá omezení, na která jsme byli zvyklí u tradičních modelů. Například doposud bylo problematické umístit televizor někam do prostoru, neboť pak danou místnost rozděloval a narušoval, o nevzhledných kabelech na zadní straně nemluvě.
To ale u novinky nehrozí, Signature OLED T můžete umístit klidně i doprostřed obýváku, TV přesto nebude díky průhlednému panelu vadit ve výhledu.
CES 2024: Jako když pták roztáhne křídla. Taková skládací TV tu ještě nebyla
Jde to i bez kabelů
Obávat se nemusíte ani svazku kabelů. Obraz je totiž do TV přenášen bezdrátově. Všechny kabely se připojí k dodávanému Zero Connect Boxu, který následně s TV komunikuje.
Vyzdvihnout si zaslouží také modulární konstrukce novinky, která usnadňuje různé způsoby instalace. „Televizor OLED T se dodává jako volně stojící, k umístění u stěny nebo k montáži na stěnu. Zákazníci si ho mohou dále přizpůsobit přidáním stojanových nebo visutých polic po obou stranách obrazovky, aby co nejlépe vyhovoval jejich jedinečnému vkusu a preferencím,“ prohlásili zástupci společnosti.
„Průhledný OLED televizor LG umožňuje majitelům objevovat nové formy zábavy a používání díky dvojímu způsobu zobrazení: průhlednému nebo neprůhlednému. Díky funkci Always-On-Display se z OLED T stane průhledné digitální plátno pro prezentaci uměleckých děl, videí nebo fotografií. Obsah zobrazený na průhledné obrazovce se zdánlivě vznáší ve vzduchu, ale zároveň splývá s okolním prostorem a vytváří působivý vizuální efekt přinášející jedinečnou atmosféru,“ doplnili.
Další možností je podle nich funkce T-Bar, která nabízí užitečný informační ukazatel ve spodní části obrazovky. Na panelu T-Bar se zobrazují upozornění na zprávy, aktualizace počasí nebo názvy přehrávaných skladeb, zatímco zbytek obrazovky poskytuje jasný a ničím nerušený výhled na prostor za ním.
Případní zájemci musí počítat s tím, že průhledný televizor nemá tak saturované barvy, jako jsme zvyklí u tradičních modelů. Novinka je nicméně jasnou ukázkou toho, jakým směrem se bude vývoj TV patrně ubírat.
Konkurence od Samsungu
Vlastní koncept průhledné obrazovky prezentovala na veletrhu také společnost Samsung. MicroLED panel má ale lepší podání barev, jak se můžete podívat na videu níže. Na druhou stranu: zatímco LG ukázalo v Las Vegas již funkční televizor, který ještě v letošním roce zamíří na pulty obchodů, Samsung prezentoval pouze prototyp samotného panelu, nikoliv celou funkční TV.
Zástupci společnosti LG neprozradili, kolik bude model Signature OLED T v obchodech stát. Troufneme si však odhadnout, že cenovka se bude pohybovat ve vyšších statisících, možná i milionech korun.
CES 2024: Éra průhledných televizorů přichází
Může se vám hodit na Zboží.cz: OLED TV LG