Článek
Zuckerberg řekl, že jen v poslední době Facebook odhalil na 50 koordinovaných dezinformačních kampaní, například z Ruska, Ukrajiny nebo Íránu. Od roku 2016, kdy se hlasovalo o brexitu a také novém americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi, což doprovázela řada podobných kampaní, se podle něj Facebook, který tehdy "byl pomalý", této oblasti věnuje mnohem více.
Seznamka Facebooku u nás jen tak nebude. Kvůli Evropské unii
"Každý den smažeme přes milion falešných účtů. Většina falešných účtů zmizí do několika minut poté, co jsou vytvořeny," poznamenal. Na obsah a bezpečnost nyní dohlíží 35.000 zaměstnanců; výdaje na tuto oblast jsou vyšší než tržby celé firmy v roce 2012, kdy šla na burzu. Reakce Facebooku se podle Zuckerberga zlepšila i díky pokrokům v umělé inteligenci. Postupně se podle něj ale mění i chování skupin, které dezinformace šíří. Učí se prý lépe maskovat své stopy.
Pětatřicetiletý podnikatel se vyslovil pro částečnou regulaci obsahu sociálních sítí ze strany států. Měla by se podle něj týkat voleb, soukromí uživatelů, přenosnosti dat a moderace obsahu. Zároveň je ale proti tomu, aby byly sociální sítě zodpovědné za veškerý obsah, který se na nich objeví. Vzhledem ke každodennímu počtu příspěvků na Facebooku je prověřování každého z nich nereálné, upozornil.
"Hrajeme roli v polarizaci (společnosti)," připustil Zuckerberg, podle něhož ale za tento trend ale nelze svalovat vinu výhradně na sociální sítě.