Článek
Microsoft ve snaze získat souhlas Bruselu nabídl několik ústupků. Zejména slíbil, že výrobci a distributoři osobních počítačů nebudou muset do počítačů s operačním systémem Windows instalovat servis LinkedIn. Také umožní konkurentům LinkedIn udržet současnou úroveň interoperability s kancelářským balíkem Microsoft Office, uvedla komise.
„Dnešní rozhodnutí zajistí, že Evropané budou mít nadále svobodu volby mezi profesionálními sociálními sítěmi," uvedla komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.
Největší akvizice v historii Microsoftu
Microsoft za každou akcii LinkedIn zaplatí 196 dolarů (4950 Kč), dohromady tedy zmiňovaných 26,2 miliardy dolarů (660 miliard korun). Jak podotkl server The Verge, krok Microsoftu je vcelku logický. Americký softwarový gigant totiž na poli sociálních sítí poměrně zaostával za konkurencí, koupě LinkedInu tak Microsoft katapultuje do žebříčku těch nejoblíbenějších sociálních sítí.
LinkedIn v současnosti používá více než 300 miliónů uživatelů. Síť loni zvýšila tržby o 34 procent na téměř tři miliardy dolarů (72 miliard korun, podle tehdejšího kurzu).
Sociální síť LinkedIn vznikla v roce 2003. Slouží profesionálům prakticky ze všech myslitelných oborů, kteří prostřednictvím ní mohou volně zpřístupnit své životopisy a reference. Tím výrazně zvyšují své uplatnění na trhu práce.
Síť LinkedIn je pro Microsoft velmi důležitá. Patrně i proto je za ni ochoten zaplatit citelně více než za finskou Nokii. Za tu předloni zaplatil 5,44 miliardy eur (149,4 miliardy Kč, podle tehdejšího kurzu).