Článek
V květnu 2010 se jeho provozovatelky chystají spustit vylepšenou verzi, která službu elektronické poslední vůle zpřístupní v řadě dalších zemí. V současnosti například uživatelský účet na Facebooku zůstává "naživu" i dlouho potom, co jeho majitel zemře. Totéž platí o e-mailové schránce.
"Prakticky každý zná někoho, kdo umřel a jeho blog zůstává aktivní nebo jeho profil na Facebooku stále posílá návrhy k navazování přátelství," vysvětlila spoluzakladatelka serveru Lisa Granbergová. "Pro pozůstalé po takové osobě je velmi obtížné s tím něco udělat," dodala.
Už nyní existuje několik webových služeb, které po úmrtí majitele účtu rozešlou zprávy o jeho smrti přátelům a rodině. Granbergová a její dlouholetá přítelkyně Elin Tybringová ale přišly s nápadem, že si každý uživatel bude moct určit, co bude s jeho "internetovou pozůstalostí".
¨Základní služba bude zdarma. Nabídne deaktivaci až deseti internetových účtů a možnost rozeslat až pět e-mailů předem napsaných klientem. Nadstandardní servis bude obsahovat detailní správu účtů na sociálních sítích a neomezené posmrtné odstraňování e-mailů. Za to si ale bude zájemce muset připlatit. Roční uchovávání elektronické závěti vyjde 199 švédských korun (zhruba 500 Kč), doživotní na 1999 švédských korun (5000 Kč).