Článek
Kromě McAfeeho byl obviněn také Jimmy Gale Watson. Podle prokuratury v letech 2017 a 2018 zneužili zájmu investorů o trh s kryptoměnami, aby vydělali miliony dolarů pomocí "lží a podvodů".
Obvinění údajně nakupovali levné kryptoměny, které pak pomocí falešných a zavádějících informací doporučovali lidem sledujícím McAfeeho twitterový účet, aby uměle zvýšili jejich cenu a následně vydělali na jejich prodeji. Propagovali rovněž nabídky nových kryptoměn, aniž přiznali, že za to dostávají peníze.
Pětasedmdesátiletý McAfee je nyní zadržován ve Španělsku poté, co ho americké ministerstvo spravedlnosti již dříve obvinilo z daňových úniků. Čtyřicetiletý Watson byl ve čtvrtek zadržen v Texasu.
Tvůrce antiviru McAfee skončil v poutech. Španělé ho zatkli kvůli daňovým únikům
Obvinění z vraždy a neoprávněná přeprava zbraní
V Evropě nezakotvil McAfee náhodou. Oplétačky se zákonem totiž nemá poprvé, policie v Belize jej v roce 2012 obvinila z vraždy. Obětí měl být tamní stavitel Gregory Faull, který byl zastřelen ve svém sídle v San Pedro na ostrově Ambergris Caye.
McAfee měl mít s Faullem dlouhodobé neshody. Ty vyvrcholily právě v roce 2012, kdy měl průkopník počítačových antivirů Faullovi vyhrožovat s pistolí v ruce, a dokonce i jednou vystřelit. Z Belize McAfee prchl a již se nevrátil.
V polovině roku 2019 byl zadržen v Dominikánské republice na své jachtě kvůli neoprávněné přepravě zbraní.
McAfee patřil k prvním, kdo vydělali na internetu ohromné jmění. Společnost nesoucí jeho jméno založil v roce 1989. V roce 1995 z ní odešel, protože se ukázalo, že přeháněl význam viru Michelangelo, aby se zvýšil prodej antivirových programů. S nynějším producentem antivirových programů nemá již nic společného.