Článek
„V New Yorku vždy děláme věci ve velkém stylu, takže až se stanu starostou, mé první první TŘI výplaty budou v bitcoinech,“ napsal Adams na Twitteru. „NYC se stane centrem kryptoměnového průmyslu a dalších rychle rostoucích inovativních odvětví! Jen počkejte!“ dodal. Ve svém tweetu reagoval na znovuzvoleného starostu města Miami Francise Suáreze. I ten na sociální síti napsal, že bude brát výplatu v bitcoinech.
Ve středu budoucí starosta New Yorku v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Bloomberg uvedl, že chce vytvořit newyorskou kryptoměnu. Hodlá se zabývat regulačními překážkami, aby do města nalákal investice spojené s odvětvím kryptoměn.
Bitcoin minulý měsíc vystoupal na rekord, přiblížil se hranici 67 000 dolarů (téměř 1,5 milionu korun). Investoři sázejí na to, že jeho cena se bude nadále zvyšovat a že se dočká širšího přijetí. Od té doby posilují i ostatní kryptoměny. Ve středu se na rekord vyšplhalo ethereum, druhá největší kryptoměna.
Bitcoin pokořil absolutní rekord. Jedna mince stojí přes 1,4 milionu korun
Anketa
Bitcoiny a další virtuální měny
Virtuálních měn existuje mnoho. Jednou z nejstarších a aktuálně nejpopulárnějších jsou tzv. bitcoiny. Ty vznikly už v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Tato měna byla vytvořena tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.
Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 milionů, stát se tak má kolem roku 2140.