Článek
Celý obchod má hodnotu 1,4 miliardy dolarů, tedy v přepočtu více než 32 miliard korun. Dohoda by podle zástupců podniku měla být dokončena nejpozději v únoru nadcházejícího roku.
Cylance vyvíjí software již od roku 2012 a má zhruba 3500 aktivních zákazníků. Sluší se nicméně podotknout, že pětina klientů Cylance patří mezi největší firmy na světě podle Fortune 500.
Klíčoví obchodní partneři
Akvizice dovolí společnosti BlackBerry navázat kontakt s důležitými partnery ve stejném oboru podnikání. Vedení podniku má také zálusk na software umělé inteligence, který by byl využitelný v další generaci autonomních automobilů.
Společnost BlackBerry, která původně nesla název Research In Motion, byla jedním z předních průkopníků chytrých telefonů. Popularitě se těšila především na americkém trhu, přístroje tohoto podniku používal například i někdejší americký prezident Barack Obama.
V průběhu let ale začal podnik ve vývoji vlastního hardwaru ztrácet krok za konkurenčním Applem a dalšími výrobci, kteří vsadili na platformu Android od Googlu. Vedení společnosti se proto rozhodlo přejít od výroby chytrých telefonů do oblasti softwaru, ve které podniká dodnes.