Článek
Microsoft na základě soudního povolení smazal falešné webové stránky, které hackeři vydávali za domovské stránky Senátu, dvou organizací spojených s Republikánskou stranou a e-mailové služby Microsoftu. Stopy autorů těchto stránek vedly podle firmy k ruské skupině Fancy Bears spojované s Kremlem.
"Znepokojuje nás, že tyto a další pokusy představují bezpečnostní hrozbu pro rozšiřující se spektrum skupin spojených s oběma americkými politickými stranami na cestě k letošním volbám," uvedl na blogu prezident firmy Brad Smith.
Data nezcizili
Společnost prý nemá důkaz o tom, že by se hackerům podařilo zcizit nějaká data uživatelů zmíněných stránek předtím, než byly smazány.
Mluvčí Kremlu tvrzení Microsoftu odmítl s tím, že je nekonkrétní a není podloženo fakty. "O kom přesně mluví? Nechápeme, na základě jakých důkazů dospěli k takovýmto závěrům," řekl podle agentury Reuters mluvčí Dmitrij Peskov.
Americké úřady dlouhodobě vyšetřují ruské snahy ovlivnit předloňské prezidentské volby. Tajné služby zároveň tvrdí, že ruští hackeři se pokoušejí promluvit i do průběhu letošních voleb a jednotlivé státy kvůli tomu posilují ochranu svých hlasovacích technologií. Desítky falešných účtů zaměřených na ovlivnění volební kampaně, jejichž stopy vedly do Ruska, smazala koncem července firma Facebook.