Článek
„Pachatelé často operují s pojmy typu umělá inteligence, strojové učení nebo obchodování pomocí algoritmů. Používají techniky, které známe z televizního nakupování. Časově omezená nabídka, která platí pouze následujících deset minut, poté už bude pozdě. Bohužel se stále najde mnoho lidí, kteří jim naletí,“ řekl vedoucí školitel investigativního oddělení Binance Jarek Jakubček.
Podle něj se v poslední době množí i podvodné nabídky, které zneužívají jméno této kryptoburzy. Kyberšmejdi, kteří stojí za zachycenými podvody, používají různé nátlakové techniky, aby získali od obětí citlivé informace, přístup k jejich účtům a v neposlední řadě i jejich peníze.
Kryptoburza Binance u regulátorů narazila, žádost o licenci v Německu stáhla sama
Pod hlavičkou Binance se zpravidla na sítích objevují podvodné soutěže a falešné investiční pobídky, ve kterých zpravidla útočníci slibují pohádkové výnosy.
Zástupci společnosti Binance zdůraznili, že zaměstnanci kryptoburzy nikdy nekontaktují uživatele mimo oficiální sociální média společnosti. Nikdy navíc nežádají o citlivé informace, hesla nebo zaslání peněžních prostředků na speciální kryptoměnovou peněženku. Zároveň ani neposkytují asistenci při vkladech nebo zakládání účtů.
Žádosti od policie
Kryptoburza podle Jakubčeka spolupracovala celosvětově loni na více než 47 000 případech s orgány činnými v trestním řízení. Binance obdrží pravidelně každý týden několik žádostí o spolupráci s policií, nejčastěji v souvislosti s podvody nebo kvůli držitelům účtů, kteří jsou podezřelí z trestné činnosti.
Společnost Binance byla založena v roce 2017 v Šanghaji kanadsko-čínským podnikatelem Changpengem Zhaem. Od té doby se ale stala hlavním hráčem v oblasti kryptoaktiv, právě proto je nyní pod drobnohledem regulačních úřadů.