Článek
„Prostřednictvím DDoSecrets jsme aktuálně zveřejnili 365 000 e-mailů, tedy 211 GB dat, z ruské společnosti Accent Capital,“ uvedli hackeři na Twitteru. Na rozdíl od mnoha jiných realitních investičních společností Accent Capital vlastní nebo se přímo podílí na správě mnoha nemovitostí, do kterých její klienti investují.
Hackeři se také pochlubili, že od konce února, kdy vyhlásili Rusku kybernetickou válku, zveřejnili již více než šest milionů ruských dokumentů a e-mailů. „To odpovídá 6 TB dat,“ doplnili hackeři.
JUST IN: #Anonymous just leaked via #DDoSecrets 365.000 emails (211 GB) from the Russian real-estate investment firm Accent Capital.
— Anonymous TV 🇺🇦 (@YourAnonTV) April 21, 2022
Over 6 TB and 6 million Russian documents and emails leaked by #Anonymous, since declaring 'cyber war' on Kremlin's criminal regime. #OpRussia pic.twitter.com/ZTUgycikCD
Jen v tomto týdnu byly zveřejněny statisíce e-mailových zpráv hned z několika ruských společností. Patří mezi ně správce nemovitostí Sawatzky, investiční firma Worldwide Invest, zveřejněny byly také e-maily Generálního oddělení vojsk a civilní výstavby či společnosti Tendertech, která se specializuje na zpracování finančních a bankovních dokumentů jménem podniků a podnikatelů.
„Zavazujeme se zveřejnit více údajů patřících ruským subjektům, a to včetně vlády a komerčních bank,“ naznačili už ve středu hackeři, na jaké cíle se kvůli válce na Ukrajině nyní zaměří.
Kromě ruských finančních institucí na ruském trhu stále ještě působí řada zahraničních bank. Jednou z nich je například Raiffeisen Bank, která má pobočky i v Česku, dále jde hned o několik čínských bank – Industrial Bank či Agricultural Bank of China či China Construction Bank.