Článek
Výrobce iPhonů jako jeden z prvních mezi americkými technologickými giganty odkládá plán na přesun do normálního provozu, tedy do režimu před pandemií. Své zaměstnance o návratu uvědomí s měsíčním předstihem.
Šéf Applu Tim Cook na začátku června uvedl, že zaměstnanci by se měli začít vracet do kanceláří začátkem září alespoň na tři dny v týdnu. V interní zprávě se Cook odvolával na dostupnost očkování a na fakt, že nově nakažených koronavirem ubývá.
Návrat do kanceláří? Zaměstnanci Applu se bouří
Navzdory hladkému přechodu k práci na dálku nenahradil podle Cooka tento režim adekvátně osobní spolupráci. "Vím, že nejsem jediný, komu chybí ruch, energie, kreativita, osobní spolupráce a pocit společenství, který jsme spolu vytvořili," sdělil mimo jiné Cook zaměstnancům.
Někteří zaměstnanci se posléze proti plánu návratu do kanceláří postavili a žádají flexibilnější podmínky v případech, kdy je práce z domova možná, napsal server The Verge s odvoláním na interní dopis.
Apple se k práci na dálku staví konzervativněji než některé jiné velké technologické společnosti. Internetová firma Twitter například už loni v květnu zaměstnancům sdělila, že mohou pracovat z domova "navždy", pokud to jejich práce umožňuje.
V únoru oznámila společnost Spotify, která provozuje největší světovou službu pro streamování hudby, že její zaměstnanci mohou napříště pracovat odkudkoli. Společnost Facebook má v plánu po pandemii výrazně zvýšit počet zaměstnanců, kteří mohou pracovat na dálku. Plat jim ale může upravit podle místa, kde pobývají.