Článek
Vůbec nejnapodobovanějšími typy kapesních přehrávačů jsou přístroje iPod nano a iPod shufle. Od originálu se však často liší "nestandardním" jackem pro sluchátka, rovněž chybí konektor, kterým se pravý iPod připojuje do dokovací stanice.
Zástupci Apple Computer dále uvedli, že falešným iPodů chybí v balení USB propojovací kablík, při přímém porovnání s originálem si je možné také všimnou "nepatrně delšího displeje".
Přehrávače navíc obsahují jiný operační software než používáme, dodal výrobce iPodů. Přehrávač iPod nano nemá na prostředním voliči symboly Play/Pause - napodobeniny však ano.
Falzifikáty iPodů lze také poznat podle toho, že neobsahují indikátor stavu baterie či zapnutí přístroje. Valná část z nich je také balena do krabic s nápisem "Digital Music Player", které Apple nepoužívá.
Apple je cílem plagiátorů již dlouho
Není to poprvé, kdy si Apple stěžuje na levné napodobeniny svých výrobků. Například v lednu informoval server DigiTimes, že kopie iPodů doslova zaplavily čínský trh s elektronikou. [celá zpráva]
Apple Computer vydělal v posledním loňském kvartále přibližně 5,7 miliardy dolarů (142 miliard korun). V těchto výsledcích se odráží prodej 14 miliónů kusů zařízení iPod. Za celý rok 2005 pak firma prodala kolem 32 miliónů iPodů.