Článek
„Zadání bylo vytvořit něco k výročí konce války. A já jsem si vzpomněl na našeho stíhacího pilota, který bojoval v řadách britského Královského letectva ve druhé světové válce. Návrh se vedení města líbil,“ řekl Vacek, jenž své dílo dokončil po čtrnácti dnech intenzivní tvorby. Spotřeboval přitom zhruba 300 litrů barvy a 50 sprejů.
Pražské gymnázium odhalilo desku válečnému letci Dudovi, účastníku bitev o Francii a Británii
Kurt Taussig se narodil v roce 1923 v Teplicích-Šanově. Z města odešel, když mu bylo 15 let. Za války ho kvůli jeho židovskému původu nacisté odvlekli do internačního tábora, kde ho drželi několik týdnů. Jemu a jeho bratrovi se však díky organizaci Nicholase Wintona podařilo vyhnout se koncentračnímu táboru.
V Bubenči si připomněli 80. výročí bitvy o Británii a její československé účastníky
V roce 1939 se Taussig dostal do Velké Británie, kde dobrovolně vstoupil do Royal Air Force (RAF), a posléze prodělal pilotní výcvik v africké Jižní Rhodesii a Palestině. Do bojových operací se zapojil začátkem roku 1945. Po sametové revoluci několikrát navštívil Česko i rodné Teplice, které mu udělily čestné občanství.
Šestačtyřicetiletý Kamil Vacek, kterého lidé v branži pouličního grafického umění znají pod přezdívkou Camo, pracuje se spreji v teplických ulicích už přes 20 let. S graffiti začínal na plochách, které pro tyto účely vyčlenil tehdejší primátor Jaroslav Kubera (ODS).