Článek
Firma podnikatele Marka Zuckerberga se snaží vylepšit pošramocený vztah s nastávajícím prezidentem, napsal ve čtvrtek web listu The Wall Street Journal. Meta pak zprávu potvrdila.
Dar pro budoucího prezidenta je odklonem od dosavadní praxe Zuckerberga a jeho společnosti. Přichází po volební kampani, v níž Trump Zuckerbergovi pohrozil, že ho potrestá, pokud se pokusí ovlivnit volby proti němu.
Google či Facebook v Česku platí směšné daně, dopadne na ně zákon
Snahy naklonit si nastupující administrativu jsou ředitelům velkých technologických firem společné. Jejich zaměstnanci mají tendenci silně inklinovat k levici a společnosti se často stávají terčem hněvu Trumpa a dalších republikánů. Ti se nyní chystají převzít kontrolu nad Bílým domem a oběma komorami Kongresu.
Nick Clegg, bývalý předseda britských liberálních demokratů a současný prezident Mety pro globální záležitosti, řekl, že firma to v minulosti „přeháněla“ s moderováním obsahu, zejména při pandemii covidu. Napsal to začátkem prosince deník Financial Times (FT).
Zakladatel firmy Mark Zuckerberg chce podle Clegga „aktivní roli v debatách, které musí vést jakákoli administrativa o udržení vedoucího postavení Ameriky v technologické sféře“. Trump sociální sítě, a konkrétně facebook, opakovaně kritizoval kvůli údajné cenzuře konzervativních názorů.
Zuckerberg již dříve navázal kontakt s Trumpem, když spolu povečeřeli na Floridě, připomněl FT.