Článek
Společnosti založené čínským emigrantem Erikem Yuanem pomohla k raketovému růstu v minulém roce světová pandemie a poptávka firem i škol po videokonferenčních programech.
Zoom se dokázal prosadit v konkurenci velkých hráčů a podle některých je nejužívanějším videochatem na světě před konkurenty od Googlu a Microsoftu. Zoom umožňuje videokonference až pro tisíc lidí najednou a má přes 300 milionů uživatelů denně. Dominuje třeba v USA, Německu, Rusku.
Polovina řidičů je po videokonferencích roztěkaná, zjistil výzkum
Uspěl i přesto, že loni v dubnu americká FBI i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) varovaly před bezpečnostními riziky tohoto videochatu. Především šlo o díry v zabezpečení, jež umožňovaly vstup cizím účastníkům do hovoru a šíření neplacené reklamy, urážek či sexuálního obsahu. Firma v této oblasti nedostatky přiznala a zvýšila zabezpečení.
Právník si během videohovoru omylem zapnul filtr. Se soudcem tak mluvil jako koťátko
Obavy souvisely s tím, že Zoom využívá služeb čínských zaměstnanců a serverů umístěných v Číně. Někteří američtí politici firmu nepřesně označili za čínskou. Zoom byl založen v roce 2011 v americkém státě Delaware, nyní má ústředí v kalifornské Santa Claře.