Článek
Právě na začátku letošního roku začala paliva zdražovat. Průměrná cena benzinu vystoupala ve třetí lednové dekádě nejvýš od loňského září, nafta byla tehdy nejdražší od srpna. Na přelomu ledna a února ceny klesly, v průběhu února kolísaly a od konce února opět klesají.
V meziročním srovnání je nyní benzin asi o tři koruny na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 3,6 koruny na litru více.
Nejlevnější benzin natankují řidiči v Ústeckém kraji, kde je litr v průměru za 34,74 koruny. Nafta je nejlevnější v Jihočeském kraji, litr tam prodávají průměrně za 34,32 koruny.
Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 36,72 koruny. Nafta se tam tankuje za 36,58 koruny za litr.

Průměrné ceny pohonných hmot v ČR k 12. březnu 2025 (v Kč/l)