Článek
Finský parlament s tím přišel ve středu, tedy jen dva dny poté, co ho k tomuto kroku vyzval poslanec Tuomas Kettunen.
Ten na parlament apeloval v pondělí ve svém tiskovém prohlášení, ve kterém uvedl, aby Finsko „šlo příkladem“ a zastavilo prodej „krvavé Pepsi“.
Zákaz prodeje produktů Pepsi pro list Yle potvrdil i vedoucí restaurace finského parlamentu, který prohlásil, že všechny výrobky této americké společnosti byly z prostor již odstraněny.
Největší ukrajinský pracovní portál ukončil spolupráci se značkami fungujícími v Rusku
NACP: Pepsi je mezinárodní sponzor války
Kettunenovo pondělní prohlášení přišlo v reakci na zprávu Národní agentury pro prevenci korupce (NACP), která 1. září zařadila společnost PepsiCo na seznam mezinárodních sponzorů války.
I po zahájení invaze na Ukrajinu totiž pokračovala v činnosti v Rusku a nadále odváděla daně do rozpočtu tohoto agresorského státu.
„Navzdory slibu společnosti PepsiCo, že omezí veškeré aktivity v Rusku, uvádí kariérní stránka společnosti více než 580 volných pracovních míst v zemi,“ uvedla NACP.
Společnost PepsiCo přitom prodává nejen oblíbené nápoje Pepsi, ale také například 7up, Mirindu nebo Mountain Dew. Výrobu těchto nápojů sice v Rusku minulé září ukončila, stále je však v této zemi prodává.
List Russia Briefing s odkazem na agenturu Bloomberg uvedl, že se zisk společnosti PepsiCo v roce 2022 v porovnání s předchozím rokem zvýšil o 16 procent. Tržby z prodejů se navíc měly dokonce zčtyřnásobit.