Článek
Zdroje Bloombergu uvádějí, že největší tíhu škrtů ponesou bankéři, obchodníci a pomocný personál v investičním bankovnictví Credit Suisse se sídlem v Londýně, New Yorku a v některých částech Asie, přičemž ohroženy budou téměř všechny činnosti.
Zaměstnanci byli informováni, že v letošním roce mají počítat se třemi koly škrtů, první se očekává do konce července a další dvě kola jsou předběžně plánována na září a říjen, dodávají zdroje Bloombergu.
Rozsah propouštění se rýsuje tři měsíce poté, co se UBS dohodla na koupi Credit Suisse v rámci vládou zprostředkované záchranné akce. Celkový počet zaměstnanců UBS se po uzavření transakce zvýšil na přibližně 120.000. Největší švýcarská banka uvedla, že v nadcházejících letech hodlá ušetřit přibližně šest miliard dolarů (bezmála 130 miliard Kč) na personálních nákladech.
Credit Suisse se v březnu dostala do tak vážných problémů, že začala ohrožovat finanční stabilitu globálního bankovního sektoru. Do věci se proto vložila švýcarská vláda, centrální banka a regulační orgány, které dojednaly záchranu banky v podobě jejího převzetí rivalem UBS.
Spojení dvou největších finančních domů se sídlem v Curychu vyvolalo obavy ze ztráty tisíců pracovních míst, pochybnosti odborníků a soudní spory kolem transakce. Vzniklá švýcarská megabanka bude příliš velká na to, aby mohla padnout, připomněla agentura AP.