Článek
Tykač uvedl, že jimi navrhovaný způsob by čistým způsobem umožnil rychle převzít ve věřitelském výboru iniciativu a spolupracovat s insolvenčním správcem na reorganizačním plánu.
„Bohužel čas a vývoj v OKD běží příliš rychle a druhá strana má jiné představy, jak situaci řešit, proto jsme se rozhodli jednání ukončit," řekl jeden z nejbohatších Čechů, který mimo jiné podniká v oblasti těžby a prodeje hnědého uhlí v severních Čechách.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jan Sábel oznámil, že jednání byla ukončena, protože se nepodařilo dospět k dohodě s firmou Ad Hoc Group (AHG) ohledně odkupu jejích pohledávek a hlasovacích práv.
AHG je od února vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), která je majitelem OKD.
Stát firmě půjčí 700 miliónů
OKD podala sama na sebe insolvenční návrh v květnu. Uvedla v něm, že dluží více než 650 věřitelům dohromady přes 17 miliard korun, přičemž své závazky nedokáže splácet a její majetek nemá hodnotu ani sedmi miliard. V dolech se dál těží černé uhlí, i s dodavatelskými firmami v nich pracuje zhruba 12 tisíc lidí. Do existenčních problémů se firma dostala kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti.
Související témata:
Podnik bojuje s nedostatkem finanční hotovosti, kvůli čemuž byla ohrožena například výplata mezd. Vláda ve středu rozhodla, že stát firmě půjčí 700 miliónů korun. O budoucnosti OKD bude v srpnu rozhodovat schůze věřitelů. [celá zpráva]