Článek
Pro nalezení nečínského kupce platformy, kterou má v mobilu každý druhý Američan, stanovil Trump termín 5. dubna. Podle britské BBC uvedl, že je ochoten tuto lhůtu i prodloužit. Do té doby ovšem očekává alespoň rámcovou dohodu.
V lednu měl v USA vstoupit v platnost zákon schválený ještě za Trumpova předchůdce Joea Bidena, který TikTok kvůli národní bezpečnosti zakazuje. Trump ale zákaz odložil.
„Možná Číně trochu snížím cla, nebo něco takového, aby se to dotáhlo,“ řekl ve středu.
Jednáme se čtyřmi zájemci o provozování TikToku v USA, řekl Trump

Hlavní překážkou dokončení prodeje TikToku, jehož hodnota se pohybuje v desítkách miliard dolarů, je nutnost získat souhlas Pekingu. Na něj začal Trump vyvíjet tlak jen den po svém lednovém návratu do Bílého domu, když pohrozil dalším zvýšením cel na čínské zboží, pokud země prodej TikToku neschválí.
Sám tam má účet
Trump během svého prvního prezidentského období požadoval zákaz TikToku, nyní má ale na platformě svůj účet. A je úspěšný. Na síti má více než 15 milionů sledujících a uvedl, že během prezidentské kampaně získal miliardy zhlédnutí.
USA tento měsíc zvýšily cla na veškerý dovoz z Číny na 20 procent, tedy dvojnásobek cel, která na zemi americký prezident uvalil jen o měsíc předtím. Čína v únoru odpověděla vlastními cly, včetně zatížení některých zemědělských produktů z USA.
Aplikace TikTok je ve Spojených státech opět dostupná na Google Play a App Store
