Článek
Podnik loni vyrobil 2,581 milionu tun oceli. Bylo to o 73 tisíc tun více než v roce 2019. Loňský rok byl podle firmy jedním z nejnáročnějších v novodobé historii.
Firma i přes náročnou situaci nemusela během pandemie odstavit žádný z výrobních agregátů, podle mluvčí to ale přineslo zásadní změnu v organizaci práce a péči o zaměstnance.
„Plán investic jsme sestavovali s ohledem na současnou situaci na trhu, ekonomické výhledy, a také jsme v něm zohlednili následky pandemie koronaviru,” uvedl generální ředitel železáren Jan Czudek.
Škody způsobené omezením výroby a obchodu byly podle předsedy dozorčí rady Tomáše Chrenka redukovány na minimum.
Třinecké železárny o ostravský ArcelorMittal nestojí
„Výroba i prodej tak zůstaly na úrovni předchozích let. To je téměř zázračný výsledek, když si uvědomíme, že v důsledku pandemie poklesla v roce 2020 výroba oceli v EU téměř o 12 procent,” dodal Chrenek.
Celkem 69 procent produkce firma vyváží. Mezi nejdůležitější exportní země patří Německo, Slovensko, Itálie a Polsko. Podíl Třineckých železáren na domácí produkci surové oceli se loni zvýšil na 58 procent.
Třinecké železárny jsou největší hutní firmou v Česku. Včetně odloučených provozů v Ostravě, Bohumíně na Karvinsku, Starém Městě u Uherského Hradiště a Kladně mají přes 7000 zaměstnanců. Při započtení dceřiných firem je pracovníků okolo deseti tisíc.