Článek
„Výrobce na obalu ve složení uvedl: filety z tresky aljašské 100 %, laboratorní rozbor SZPI ale potvrdil obsah masa 73,7 %. Označení potraviny je proto nepravdivé z hlediska složení a porušuje evropské potravinářské právo,” uvedl mluvčí.
Na základě uvedené skutečnosti inspekce nařídila prodejci, aby okamžitě stáhl předmětnou šarži potraviny z tržní sítě, a zahájí správní řízení o uložení pokuty.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Jedná se výrobek Treska aljašská (Theragra chalcogramma), filety bez kůže - s glazurou, hluboce zmrazené, s označením minimální trvanlivosti do 20. února. 2017, šarže LGT0585/16/68RN3. Jako země původu je uvedená Čína, výrobcem je polská firma ze města Bydhošť.
Tesco tresku stáhlo
"Zákazníkům se velmi omlouváme. Výrobek jsme stáhli z prodeje. O pochybení jsme informovali dodavatele a požádali o okamžitou nápravu," reagoval mluvčí řetězce Tesco Václav Koukolíček. Podle něj mohou zákazníci výrobek vrátit, po předložení účtenky dostanou peníze zpět.
„Vzhledem k tomu, že SZPI za posledních šest měsíců zakázala již šest šarží mražených ryb s nižším než deklarovaným obsahem masa, z toho pět původem z Číny a jedné z Vietnamu, bude inspekce v kontrolách tohoto sortimentu pokračovat,” dodal mluvčí.
Podrobnosti o stahovaných nekvalitních nebo falšovaných potravinách zveřejňuje inspekce na webu Potraviny na pranýři.