Článek
O zaměstnání v rámci programu projevilo zájem 7044 uchazečů. Pracovní smlouvu prozatím podepsalo 3819 absolventů.
„Vzhledem k tomu, že jednání o nových dohodách běží, aktuální čísla se rychle mění,“ uvedla mluvčí úřadu práce Kateřina Beránková.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
Celkem čtrnáct regionálních projektů praxe pro mladé vyjde na zhruba 1,3 miliardy korun. Česko platí 15 procent této částky, 85 procent jde v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z Evropského sociálního fondu. Program skončí 31. října 2015.
Patnáct tisíc pro mentora
„Podstatou je umožnit mladým lidem získání tolik potřebné praxe, a tím pádem zvýšit jejich šance při hledání zaměstnání. V opačném případě se totiž dostávají do začarovaného kruhu a výsledkem je pak jejich dlouhodobá evidence na Úřadu práce ČR,“ vysvětluje ředitelka úřadu Marie Bílková.
Úřad práce osloví vytipované uchazeče a nabídne jim pracovní poměr zpravidla na jeden rok. Šanci mají mladí lidé, kteří jsou v evidenci úřadu práce a od doby, kdy ukončili studium, odpracovali dohromady maximálně dva roky.
Kromě příspěvku na mzdy absolventů může úřad vyplatit zaměstnavateli také příspěvek na mentora, tedy stávajícího pracovníka firmy, který bude po dobu až 7 měsíců zaškolovat přijatého absolventa a dohlížet na něj.
Příspěvek pro mentora je první tři měsíce až 15 075 korun měsíčně při 15 hodinách týdně a následující 4 měsíce až 5 025 korun měsíčně při 5 hodinách týdně. Ke konci letošního dubna evidoval úřad celkem 1358 uzavřených dohod na poskytnutí těchto příspěvků.