Článek
Podle serveru The Moscow Times se dlouhé fronty před prodejnami tvořily v moskevských obchodních centrech Metropolis či Aviapark. V nadcházejících týdnech pak mají naposledy otevřít všechny prodejny H v 65 ruských městech, aby doprodaly své poslední zásoby.
„Lidé mají právo být oblečeni.“ H&M čelí v Rusku žalobě kvůli zavřeným prodejnám
H své podnikání v Rusku přerušil už 2. března, tedy týden po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Mezi některými občany v Rusku to vyvolalo vlnu nevole, přičemž jeden právník dokonce firmu zažaloval za to, že ruské zákazníky diskriminuje, když jim odpírá právo na to být oblečeni.
Před dvěma týdny společnost oficiálně oznámila, že v zemi nadobro končí. „Po pečlivém zvážení považujeme vzhledem k současné situaci za nemožné pokračovat v našem podnikání v Rusku. Jsme velice smutní z dopadu, který to bude mít na naše kolegy, a jsme velmi vděční za všechnu jejich tvrdou práci a obětavost,“ uvedla generální ředitelka společnosti Helena Helmerssonová.
Oděvní řetězec H&M odchází z Ruska
Módní prodejce začal v Rusku působit v roce 2009, své působení tam postupně rozšířil až na více než 150 kamenných prodejen.
Kvůli ruské agresi na Ukrajině opustila ruský trh řada západních společností. Ze známých značek se jedná například o fastfoodového giganta McDonald's, kavárenský řetězec Starbucks či prodejce nábytku Ikea. Z oděvních značek se pak z Ruska zcela stáhly Marks & Spencer, Nike nebo Levi's.