Článek
Odhad škod napáchaných počítačovou kriminalitou se ve studii sponzorované výrobcem bezpečnostního softwaru McAfee pohybuje od 375 miliard po 575 miliard dolarů. Pro srovnání je to hodnota přesahující roční výkon polské ekonomiky. Z toho jednotlivcům působí hackeři ročně ztráty asi 160 miliard dolarů.
„Počítačová kriminalita je daní za inovace a zpomaluje tempo globálních inovací tím, že snižuje jejich návratnost pro vynálezce a investory,“ uvedl ke zprávě Jim Lewis z CSIS.
KOMENTÁŘ DNE:
Lyžařské Nagano - Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>
„Pro vyspělé země má závažné dopady na zaměstnanost,“ dodal podle agentury Reuters Lewis.
Hackeři ukradli osobní data desítkám miliónů osob
Největší ztráty z počítačové kriminality nesou největší světové ekonomiky. Spojeným státům, Číně, Japonsku a Německu ubírá kyberzločin ročně celkem až 200 miliard dolarů, odhaduje CSIS.
Ztráty spojené s krádežemi osobních informací, například čísel kreditních karet, CSIS odhaduje až na 150 miliard dolarů za rok. Hackeři ukradli osobní informace už zhruba 40 miliónům Američanů a významné narušení osobních údajů postihlo 54 miliónů lidí v Turecku, 16 miliónů v Německu a více než 20 miliónů lidí v Číně.