Článek
„Bylo to gesto, které dalo našim kanadským návštěvníkům vědět, že to, co se děje ve Washingtonu, není způsob, jakým se Palm Springs dívá na Kanadu,“ řekl starosta města Ron deHarte o cedulích, které byly instalovány v pátek. Informoval o tom britský deník The Gurardian.
Odhaduje se, že oblast Palm Springs každoročně navštíví 300 tisíc Kanaďanů. Často zde přitom zůstávají celé měsíce. Starosta ovšem uvedl, že pro některé Kanaďany jsou americká cla a především rétorika americké vlády nepřijatelné. Na to pak mnozí reagují zrušením svých každoročních výletů a slibují, že „v Palm Springs neutratí ani cent“. Není divu, americký prezident například opakovaně prohlásil, že by Kanada měla být 51. státem USA.
DeHarte řekl, že chápe tuto perspektivu, ale on a další místní představitelé vysílají pozitivní zprávu a doufají, že si to Kanaďané ještě rozmyslí.
„Kanadští návštěvníci utratí v regionu odhadem 300 milionů dolarů ročně,“ řekl deHarte. Podle něj by ekonomické dopady mohly být značné a ztrátu by pocítili i místní obyvatelé.
Dvě kanadské nízkonákladové letecké společnosti WestJet a Flair už v posledních týdnech omezily své lety mezi západní Kanadou a Palm Springs s odvoláním na sníženou poptávku.
Ještě předtím, než k instalaci cedulí přikročilo vedení města, si velký nápis „Milujeme Kanadu“ na podnik nainstaloval i majitel místní myčky aut. „Kanaďané představují v zimě třetinu mého byznysu. Je nezbytné, abychom s tím něco udělali,“ řekl majitel myčky Bob Smiland.