Článek
Centrem zájmu se však stane zřejmě i skutečnost, zda soud opět očistí banku od jakékoli zodpovědnosti za Kervielovy obchody.
Pětatřicetiletého Kerviela uznal pařížský soud vinným z toho, že zneužil důvěru, padělal dokumenty a nelegálně vstupoval do počítačů. Vedle tří let vězení mu nařídil splatit celou výši škody. To vyvolalo u laické i odborné veřejnosti údiv a banka po výzvě vlády sdělila, že sumu patrně vymáhat nebude.
Platí prý za všechny
Société Générale, která prostřednictvím Komerční banky působí i v České republice, byla při procesu zcela zbavena odpovědnosti za ztrátu. Kerviel zakládal svou obhajobu na tvrzení, že jeho nadřízení o jeho riskantních finančních operacích věděli, a dokonce ho v nich povzbuzovali. Strůjce nelegálních obchodů se po rozsudku označil za obětního beránka, který „platí za všechny“. Později napsal knihu a stal se svého druhu lidovým hrdinou.
Případ vypukl v roce 2008 poté, co banka oznámila, že Kerviel využil znalosti jejího bezpečnostního systému a provedl řadu neautorizovaných finančních transakcí. Kerviel byl okamžitě propuštěn a od té doby tvrdí, že jeho nadřízení o jeho rizikových transakcích věděli a tolerovali je. Tuto teorii rozvinul také ve svých pamětech.