Článek
„Pátek se stal pro Braniborsko velkým krokem do budoucnosti,” řekl Woidke. „Začala se psát nová kapitola našeho průmyslového a hospodářského rozvoje,” uvedl.
Braniborsko, jako někdejší část Německé demokratické republiky (NDR), podle Woidkeho díky továrně učinilo další krok ke své ekonomické budoucnosti a ke klimaticky neutrální dopravě.
Zelenou Tesle udělil souhlas braniborského zemského úřadu pro životní prostředí, který patří pod braniborské ministerstvo životního prostředí.
Podle úřadů továrna splňuje všechny standardy a požadavky ochrany životního prostředí. Rozhodnutí má 536 stran a dalších takřka 24 tisíc stran mají podklady.
Hondu a Teslu vyšetřuje americký úřad kvůli bezdůvodnému brzdění
Dlouho očekávané rozhodnutí je úlevou pro šéfa Tesly Elona Muska, který plánuje továrnu jako hlavního rivala pro automobilky Volkswagen, BMW a Mercedes-Benz na jejich domácí půdě.
Evropští konkurenti totiž rozšiřují nabídky vlastních elektromobilů.
Závod, který má nakonec vyrábět i baterie a postupně až 500 000 aut ročně, poskytne Tesle výrobní základnu na jednom z nejkonkurenčnějších automobilových trhů světa. Továrna nabídne práci asi 12 tisícům lidí.
Musk původně doufal, že se mu továrnu podaří zprovoznit už v polovině roku 2021.