Článek
Štafetu Komárkovi přebrali ve Washingtonu po americké herečce a mecenášce Suzanne Niedlandové a francouzské mecenášce Catherine Vaillantové.
„Je to pro nás velká čest, ale také závazek. Během dvouletého předsednictví se chceme zasadit o to, aby v Kennedyho centru zůstala výrazná česká stopa. Budeme proto podporovat programové projekty, které dají prostor českým umělcům,“ uvedl Komárek.
KOMENTÁŘ DNE: | |
---|---|
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem |
Členy tohoto výboru, jenž sídlí ve Washingtonu, jsou američtí podnikatelé, politici, senátoři, velvyslanci i umělci. Manželé Komárkovi v něm jsou od roku 2014.
Kennedyho centrum pořádá přes dva tisíce kulturních představení ročně. Je také garantem národních vzdělávacích programů v oblasti umění pro děti i dospělé. Tyto vzdělávací programy jsou financovány z federálního rozpočtu.
Výbor tohoto centra udělil v roce 2013 Komárkovi zlatou medaili za jeho dlouholetou podporu kultury v České republice, zejména za péči o odkaz a dílo Antonína Dvořáka.
Komárek patří mezi nejúspěšnější české podnikatele. Jeho KKCG je mezinárodní investiční skupinou s aktivy 4,8 miliardy eur. Působí v deseti zemích a zaměstnává přes 2500 lidí. Jako strategický investor se zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, loterijní průmysl, cestovní ruch i na investice do informačních technologií.