Článek
Soud se případem začal zabývat poté, co obdržel stížnosti od nezávislých nahrávacích společností na spojení Sony a BMG. Regulátoři musí podle rozhodnutí soudu spojení znovu prošetřit, jestli např. nedošlo ke zvyšování cen CD, či se nezmenšil jejich výběr.
Z rozhodnutí soudu také vyplývá, že Sony Music a BMG budou muset plán fúze předložit Evropské komisi znovu.
Firmy se spojily v roce 2004 a fúze stála miliardu liber (asi 40 miliard korun). Evropská komise v roce 2004 schválila fúzi hudebních vydavatelství BMG a Sony Music, dvou z pěti největších firem v oboru, bez podmínek. Společný podnik nese jméno Sony BMG. [celá zpráva]
Japonská Sony byla před spojením druhou největší světovou firmou v oboru, zatímco německému BMG patřila pátá příčka. Ani po sloučení firmy nepředstihly vydavatelství Universal Music ze skupiny Vivendi. Spojení Sony Music s BMG vytvořilo druhou největší nahrávací společnost na světě s podílem na trhu 80 procent.
U Sony BMG vydávají např. Elvis Presley, Bruce Springsteen, Rod Stewart a Christine Aguilera.
EMI a Warner Musis se chtějí také spojit
Další dvě velké nahrávací společnosti EMI a Warner Music spolu vedou obchodní válku. Každá z firem se snaží převzít druhého konkurenta a vytvořit společnost, která by snížila počet hlavních světových nahrávacích společností na tři. Sloučená skupina by se velikostí zhruba vyrovnala hudebním gigantům Universal Music a Sony-BMG.