Článek
Vládou stanovený cenový strop činí u plynu 3025 Kč za megawatthodinu (MWh) s DPH, v případě elektřiny 6050 Kč s DPH. Nový ceník elektřiny u E.ONu bude šest procent pod stropem, plyn dokonce o osm procent.
„Jako stabilní a férový dodavatel energií se snažíme své zákazníky dlouhodobě chránit a negativní dopady trhu na ně přenášíme vždy jen částečně. O to větší radost mi dělá, že naše propracovaná nákupní strategie, kdy energie nakupujeme dopředu a průběžně, se našim zákazníkům aktuálně opět vyplácí,“ řekla Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice.
Podle vedoucího prodeje energií pro domácnosti v E.ONu Radka Fišera budou roční úspory díky novému ceníku oproti vládnímu stropu v řádu tisíců. „Domácnost, která využívá elektřinu pro vytápění, uspoří zhruba 1900 korun ročně, a pokud vytápí plynem, mohou se úspory pohybovat až okolo 3750 korun za rok,“ uvedl Fišer.
ČEZ letos odvede státu na daních a dividendě více než 100 miliard
U domácnosti, která elektřinu a plyn využívá jen k běžné spotřebě, a nikoli k vytápění, jde o úsporu přibližně 760 korun ročně u elektřiny a 860 korun u plynu, dodal E.ON v tiskové zprávě.
Dodavatel přišel už v lednu s ceníkem těsně pod úrovní vládního stropu, týkal se však pouze nových zákazníků. Těm nabízí elektřinu i plyn s tříletou fixací ceny.
Podobnou nabídku o pár dní později učinil i největší tuzemský dodavatel plynu Innogy, který novým zákazníkům a těm, jimž končí fixované smlouvy, nabízí ceník s fixovanou cenou na jeden rok. Ta je o 250 Kč nižší než vládou garantovaná maximální cena, jež činí 3025 Kč s DPH. Innogy to uvedla v pondělí ve své tiskové zprávě.