Článek
Konkrétní procentuální nárůsty E.ON s odkazem na obchodní politiku neuvedl. Domácností a ostatních maloodběratelů se dubnové zdražení nedotkne.
"Nynější úprava se týká zákazníků s měsíčními odečty, jejichž odběr nepřesahuje 4200 MWh. Jsou to třeba hotely, pekárny, plovárny nebo zimní stadiony," uvedl mluvčí. Informaci o změně společnost zveřejnila i na svých internetových stránkách.
Zda sazbu E.ON změní i na další čtvrtletí, tedy od 1. července, není podle mluvčího zatím jasné. Jakým směrem se ceny pohnou, bude totiž závislé na vývoji ceny ropy, ropných produktů a směnném kurzu.
Společnosti E.ON patří bývalá Jihočeská plynárenská (JČP), která ovládá čtyři procenta trhu, a podíly v distribučních firmách se čtvrtinovým podílem na trhu s plynem. Zatím je koncern druhý za ČEZ v elektřině a za RWE v plynu. Do budoucna ale E.ON chce svůj podíl na českém trhu s plynem zvýšit až na 20 procent. Firma hodlá získat přístup k některým zásobníkům s plynem, které zatím ovládá právě RWE, a poohlíží se i po jiných možnostech.
Již před několika dny RWE Transgas, dominantní distributor plynu v ČR zveřejnil navýšení cen plynu od druhého čtvrtletí. Domácnosti si v průměru připlatí o 3,1 procenta.
Český E.ON: |
---|
Patří do německého koncernu E.ON Energie, který je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě. Kromě Jihočeské plynárenské vlastní také necelých 50 procent v Jihomoravské plynárenské a více než 73 procent v Pražské plynárenské. Společně se skupinou Czech Coal provozuje ještě Teplárnu Otrokovice a Energetiku Malenovice. |